loader

SONDA

Czy jesteś za wprowadzeniem zakazu aborcji?

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Oświadczenie SLD ws. sytuacji rolników w województwie zachodniopomorskim

dodano 2017-08-24 11:31 w kategorii: Ludzie

Oświadczenie Sojuszu Lewicy Demokratycznej Województwa Zachodniopomorskiego


Kilka dni temu otrzymaliśmy od prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosława Rzepy zaproszenie do podpisania wspólnego apelu przedstawicieli partii politycznych, kierowanego do Wojewody Zachodniopomorskiego, w sprawie sytuacji rolników w naszym regionie.
Jako SLD, poprzez naszych burmistrzów i radnych, na bieżąco śledzimy sytuację rolników. Niezaprzeczalnym jest fakt, że niekorzystne warunki atmosferyczne wpłyną na tegoroczne plony. Dlatego potrzebna jest rzeczowa dyskusja na ten temat w miejscu do tego najbardziej odpowiednim – w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.
Jako SLD apelujemy do Zarządu Województwa o zwołanie w tej sprawie w ciągu siedmiu dni nadzwyczajnej sesji Sejmiku Województwa, na którą zostaną zaproszone osoby, które będą mogły przedstawić nam szczegółowo obecną sytuację – Wojewoda Zachodniopomorski i podległe mu służby, wójtowie, burmistrzowie oraz radni, a także przedstawiciele rolników. Uważamy, że to właśnie Sejmik Województwa jest najlepszym miejscem, w którym powinniśmy poznać rzeczywisty stan sytuacji na wsi i wspólnie zdecydować o konkretnej pomocy dla rolników z naszego regionu, która niewątpliwie będzie potrzebna. Bez względu na opcje polityczne, w tej sprawie powinniśmy ze sobą współdziałać.
Problem jest na tyle istotny, że zasługuje na poważną debatę, a nie konferencję pod urzędem, która jest teatrem politycznym, w którym SLD – jako racjonalna opozycja – zarówno do rządu PiS, jak i do Zarządu Województwa kierowanego przez PO – PSL nie chce uczestniczyć.

Dariusz Wieczorek
Przewodniczący SLD
w Województwie ZachodniopomorskimKomentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  2 godziny temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  5 godzin temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  6 godzin temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.