Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Zjazd SPD Berlin z udziałem przedstawicieli SLD Zachodniopomorskie

ZJAZD KRAJOWY PARTII SPD W BERLINIE 16-17.11.2018 R.

Zjazd odbył się w berlińskim hotelu "Maritim" przy ulicy Stauffenbergstrasse, której nazwę poświęcono pamięci Klausa Stauffenberga, spiskowca, uczestniczącego w nieudanym zamachu w kwaterze Hitlera, zwanej Wilczym Szańcem,koło Kętrzyna. W zjeździe brało udział 250 delegatek i delegatów z różnych dzielnic Berlina, w przeważającej mierze położonych na terenie  Berlina Zachodniego.

Wśród gości zaproszonych znaleźli się przedstawiciele SLD województwa zachodniopomorskiego Ryszard Zajfert oraz Damian Syjczak, którzy byli serdecznie witani przez organizatorów i zebranych na sali delegatów.

Berlińska organizacja partyjna SPD liczy ponad 20 000 towarzyszy. Przewodniczącym SPD Berlina jest Michael Müller, a jego zastępcą pełniącym obowiązki szefa frakcji SPD w Parlamencie Berlina Palestyńczyk z urodzenia Raed Saleh. Obaj przedstawiali perspektywy rozwoju Berlina. Chodziło o strategiczne decyzje w trosce o wększą sprawiedliwości: zwiększenie dochodów i ulżenie berlińczykom. W dyskusji nad programem SPD dążą do tego, aby siła ekonomiczna miasta dotarła do wszystkich berlińczyków.

Zgodnie z założeniami programowymi ma nastąpić znaczna poprawa w tym korzystne zmiany w układzie zbiorowym pracy oraz poprawy warunków bezpieczeństwa i higieny pracy. Berlin jest pierwszym krajem związkowym, który całkowicie zlikwidował opłaty za opiekę dzieci w przedszkolach, żłobkach. SPD jest stroną wspierającą budowę niedrogich mieszkań na wynajem. Rozwój transportu publicznego w Berlinie będzie kontynuowany, tramwaj, S-Bahn i metro zostaną rozbudowane. Jednogłośnie przyjęto projekt wprowadzenia na terenie landu Berlina dzień 8 marca jako dzień świąteczny, wolny od pracy .

Na zjeździe dyskutowano bardzo dużo na temat przyszłości Uni Europejskiej. Silnie akcentowano zagrożenia płynące ze strony radykalnych nacjonalistów w Niemczech i innych krajach UE w tym w Polsce. Dokonano wyboru kandydatów/tek posłów/anek do Parlamentu Europejskiego, ustalając w głosowaniu która/y kandydat/ka otrzyma największą ilość głosów poparcia. Na ogólna liczbę 219 głosów ważnych największą ilość głosów uzyskała Gabriela Bischoff (182), wywodząca się z grona działaczy ruchu związkowego. Gabriela Bischoff stanie więc na czele listy wyborczej SPD Berlin w maju 2019 roku. W rozmowach zakulisowych Gabriela Bischoff wyraziła szczerą wolę współpracy w kampanii wyborczej wspólnie z SLD Pomorza Zachodniego. Serdecznie gratulujemy!

Przedstawiamy fragmenty wystąpienia Ryszarda Zajferta, które zostało wygłoszone na forum plenarnym zjazdu:

Socjaldemokracja w Polsce jest w kryzysie, podobnie jak wielu krajach Unii Europejskiej. Zdajemy sobie sprawę, że jest to zjawisko bardzo groźne dla wyników przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dlatego wszystkie partie opozycyjne w Polsce, w Sejmie i poza Sejmem, razem prowadzą rozmowy jak zatrzymać PiS w marszu do Brukseli.

Aktualnie Trybunał Europejski prowadzi postępowanie wobec Polski z podejrzeniem nieprzestrzegania demokracji i praworządności. Unia Europejska to jest nasza największa wartość, bez której Europa cofnie się w rozwoju. Tymczasem nacjonalistyczne organizacje ONR i Młodzież Wszechpolska otwarcie występują na rzecz wyjścia Polski z UE.

Dnia 11 listopada w Warszawie razem z prawicowymi nacjonalistami maszerowali ze swoimi flagami członkowie włoskiej faszyzującej organizacji FUORZA NOVA. Również do Szczecina przyjeżdżają na manifestacje polskich nacjonalistów, niemieccy nacjonaliści z MvP. W Szczecinie burzone są pomniki polskich antyfaszystów, zmieniane sa nazwy ulic, placów pod pretekstem walki z komunizmem.

Migracja jest siedliskiem wszelkiego zła, terroru, zagrożeniem dla chrześcijaństwa, tak mówią europejscy nacjonaliści. Kilka historycznych faktów.

Przyjechałem ze Szczecina, gdzie w roku 1721 cesarz Fryderyk Wilhelm I zdecydował o powstaniu gminy francuskiej. Francuscy hugenoci, który byli prześladowani przez katolików w Europie, otrzymali w Szczecinie liczne przywileje. Przywieźli ze sobą nowe techniki wytwarzania rzemiosła, a także rozpowszechnili manufaktury ,przyczyniając sie do rozwoju miasta Szczecina.

Po II wojnie światowej do Polski przybyło 14.000 greckich uchodźców, ofiar wojny domowej w Grecji , w tym 4.000 dzieci oraz wielu, wielu rannych. Uchodźców greckich osiedlano głównie w rejonach nadgranicznych między innymi w Szczecinie, Policach. Polska była w tym czasie bardzo biedna, zniszczona, ale mieliśmy dużo serdeczności, lekarstw i chleba dla ofiar greckiej wojny domowej.

Obecnie w naszym regionie przebywa około 55.000 obcokrajowców, w zdecydowanej większości są to obywatele Ukrainy, z czego 26.000 przebywa w samym Szczecinie. Bez Ukraińców nasze przedsiębiorstwa wstrzymały by produkcję lub usługi. Ukraińcy zastąpili w pracy Polaków którzy wyjechali do Anglii, Niemiec, Holandii.

Współpraca między SPD Berlin i SLD Szczecin ma już swoją 14 letnia historię. Wymieniamy sie doświadczeniami w pracy partyjnej, organizujemy spotkania Forum Kobiet, uczestniczymy w obradach partyjnych, tak jak dzisiaj, dzielimy się pomysłami, opracowujemy wspólnie projekty. Kierownictwo naszej Partii bardzo wysoko ceni sobie tą współpracę. Deklarujemy ze swojej strony również współpracę w ramach kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego obu naszych naszych partii.

 

 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem